Własny port rybacki i bogata historia – Ustka

Ustka jest to małej wielkości miasto, liczące sobie nieco ponad 16 000 mieszkańców. Znajduje się po zachodniej stronie województwa pomorskiego i jest miejscowością leżącą bezpośrednio nad morzem, posiadającą własny port rybacki i bogatą historię. Ustka jest miejscowością nastawioną ściśle na turystykę, dzięki temu tysiące turystów każdego roku odwiedza tę miejscowość w celu spędzenia czasu nad polskim morzem. Miejscowość ta jest również uzdrowiskiem, dlatego oprócz turystów wypoczynkowych przyjeżdżają tam również ludzie, którzy leczą się na dolegliwości związane z układem górnych dróg oddechowych, chorobami natury reumatologicznej, kardiologicznej oraz z nadciśnieniem [https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadcis_tetnicze].

W chwili obecnej Ustka może się cieszyć również zwiększonym powodzeniem ze względu na rosnące zainteresowanie plażami nad Bałtykiem przez zagranicznych turystów, których z roku na rok przybywa. Baza noclegowa w Ustce jest bardzo rozwinięta. Ze względu na różnorodność gości noclegi są w różnych cenach dostosowanych do oczekiwań przyjezdnych [np . meteor-turystyka.pl – noclegi Ustka]. Obecnie nocleg można tam wynająć już od 30 złotych i są to miejsca typu hostel/pensjonat. Dla osób bardziej wymagających są oczywiście dostępne hotele, które oferują znacznie wyższy standard tym samym pobierając większe opłaty. Ceny hoteli w Ustce zaczynają się już od 100 złotych i mogą wynosić nawet do 300 złotych.

Wybierając się nad morze, a w szczególności do Ustki powinniśmy wcześniej zarezerwować miejsce w hotelu, żeby podczas przyjazdu mieć pewność że pokoje będą na nas czekały. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>