Stoki narciarskie w Zakopanem

Nie od dziś wiadomo, iż Zakopane jest jedną z najbardziej obleganych miejscowości górskich ze względu na wielość stoków narciarskich oraz klimat tego miejsca. Narciarze i snowboardziści z kraju jak i zagranicy przyjeżdżają tutaj, aby spędzić miło urlop zimowy. W okresie wysokiego sezonu ciężko znaleźć nocleg w Zakopanem bez wcześniejszej rezerwacji, a więc wybierając się tutaj trzeba zaplanować wyjazd już kilka miesięcy wcześniej inaczej znalezienie lokum graniczy z cudem (sprawdź: ).

Jednym z najpopularniejszych stoków narciarskich w tym mieście jest Polana Szymoszkowa, która mierzy aż 1291 metrów. Jej niezaprzeczalnym atutem jest przede wszystkim widok rozciągający się z samej góry, gdzie podziwiać go można z panoramicznych restauracji znajdujących się przy górnej stacji. Dla miłośników sportów zimowych dostępne są dwie koleje linowe, jedna sześcioosobowa biegnąca na są szczyt góry oraz mniejsza kończąca się w połowie stoku przeznaczona dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Dodatkowym atutem Polany Szymoszkowej jest znajdujący się przy dolnej stacji KidsPark Szymoszkowa, gdzie najmłodsi mogą uczyć się jeździć pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Na drugim stoku można nieco połamać nogi. Harenda jest miejscem dla doświadczonych i zaawansowanych miłośników sportów zimowych z racji tego, iż jest bardzo stromy. Stok dysponuje aż pięcioma wyciągami w tym cztery orczykowe i jedna kolej krzesełkowa mieszcząca cztery osoby. Długość najwyższej trasy to 600 metrów. Na dole stacji znaleźć można wypożyczalnię sprzętów, szkołę narciarską, restaurację, kasy biletowe, WC oraz parking.

Kolejna atrakcja w postaci stoku narciarskiego to Nosal. To właśnie tutaj skorzystać można z pięciu łagodnych i łatwych tras. Ich wysokość sięga od 145 do 250 metrów, a więc nie są to duże góry za to idealnie nadają się na naukę jazdy na nartach lub desce. Na terenie ośrodka znajduje się oczywiście góralska karczma z prawdziwym polskim jedzeniem, wypożyczalnia odzieży i sprzętu narciarskiego oraz ogródek czyli zimowy plac zabaw dla najmłodszych. Przyjeżdżając do Zakopanego z dziećmi warto wybrać Nosal ze względu na tą atrakcję. Tutaj dzieci poczują się jak w raju. Główną atrakcją ogródka Misia Stramusia jest karuzela pontonowa, na której kręcić może się ośmioro dzieci jednocześnie.

Ostatnią najpopularniejszą i najchętniej odwiedzaną stacją narciarską jest Kasprowy Wierch. To dla tej góry, emocji oraz widoku jaki rozprzestrzenia się ze szczytu przyjeżdżają turyści z wielu zakątków Europy. To miejsce posiada dwie koleje, a mianowicie kolej krzesełkowa Gąsienicowa, która dowozi narciarzy i snowboardzistów na wysokość 9700 metrów. Trasa ta polecana jest dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Druga kolej krzesełkowa – Gorczykowa jest nieco trudniejsza, natmoiast nartostrada prosta i krótka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>