Mrzeżyno z atrakcjami

Mrzeżyno jest uroczym miejscem, które położone jest nad Bałtykiem. Dostać się można bez większych problemów, zarówno samochodem, jak i koleją a dalej busami lub autobusami. Z powodu swojego położenia oraz dogodnego dojazdu, jak i wielu turystycznych atrakcji, baza noclegowa oraz gastronomiczna mocno się rozrosły.

Miejscowość oferuje miejsca na polach kempingowych, jak i bardziej luksusowe noclegi. Mrzeżyno kusi też swoimi plażami oraz innymi atrakcjami okolicy.

Plaże w Mrzeżynie są równe i szerokie, pozbawione większych kamieni. Od lądu oddziela je pasm wydm, porośniętych gdzieniegdzie niższą roślinnością. Na plaży można znaleźć muszle skorupiaków, które czasem przekraczają nawet kilka centymetrów średnicy. Szczęśliwcy znajdą tu także bursztyny.

Co roku Mrzeżyno odwiedza wielu turystów, którzy chcą spędzić urlop na plaży ale także zobaczyć przyrodę, zabawić się w trakcie organizowanych imprez, czy na terenie wesołego miasteczka, które co roku odwiedza miejscowość w trakcie sezonu turystycznego.

Wiele osób, które przybywają do Mrzeżyna, kieruje swoje kroki najpierw na plażę. Drugim miejscem, które odwiedzają jest port, usytuowany u ujścia rzeki Rega.

Oprócz kutrów zobaczyć można tu jachty oraz statki turystyczne, oferujące gościom rejsy po Bałtyku. Ciekawą atrakcją położoną w Mrzeżynie jest zabytkowa chałupa rybacka przy ulicy Zabytkowej. Jest ona w całości pokryta strzechą i zbudowana jest w taki sposób, w jaki kiedyś zbudowana była większość domów tej miejscowości.

Mrzeżyno znajduje się na terenie Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego, który należy do obszarów chronionych przez Unię Europejską. Celem jego powstania była ochrona unikatowych siedlisk na terenie lasów, bagien i jezior występujących w tej okolicy. Obszar ten jest bardzo atrakcyjny pod względem przyrodniczym i pozwala na długie piesze wędrówki po szlakach. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli wypatrzeć różne gatunki rzadkich ptaków. Ochronie podlegają też plaże oraz przylegające lasy. Ma to wpływ na ilość zanieczyszczeń, a co za tym idzie na komfort plażowania. Wyznaczono także kilka rezerwatów przyrody, gdzie chronione są rzadkie gatunki roślin i zwierząt – wszystko to, wpływa na mikroklimat samej miejscowości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>