Historia, atrakcje i natura nad Morzem Bałtyckim

Woda, piasek i natura, to elementy, które każdego roku przyciągają tysiące turystów, na Wybrzeże Bałtyku. Posiada ono wiele atutów, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu. To płytka, mało zasolona woda, której temperatura w sezonie letnim oscyluje w granicach 20-25 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto podkreślić, że łączy się ono z Morzem Północnym, tworząc niezwykłą, widoczną gołym okiem granicę, która jest jedyną tego typu, w skali światowej. Lasy sosnowe, zatoki i półwyspy tworzą naturalną okazję, do spędzenia urlopu, w wyjątkowych okolicznościach, sprzyjających komfortowemu wypoczynkowi.

Baza noclegowa składa się z licznych kwater prywatnych oraz kilku wyjątkowych hoteli, które zlokalizowane są przy samej plaży (w wyszukiwarce Meteor). Podkreślić tu trzeba umiejscowienie Hotelu Bryza, z którego mamy zaledwie kilka kroków na plażę i prywatne zejście, przy którym znajduje się bar. Plaże, wyróżniają się pod kątem czystości, a szczególnie warto odwiedzić te znajdujące się w Pobierowie, Darłowie, czy Juracie. Są one stosunkowo szerokie oraz zapewniają prywatność. Nie spotkamy tu także setek turystów, którzy często zakłócają nasz wypoczynek. W kwestii portów morskich, które dają nam niesamowitą okazję do skorzystania z atrakcji, takich jak wyprawy na otwarte morze czy przejażdżki motorówką, dobrze jest się zapoznać z ofertą Helu, Ustki czy Łeby. To właśnie tam znajdziemy największe porty i najciekawsze pomysły na spędzenie czasu.

W każdym kurorcie znajdziemy tez wypożyczalnie sprzętu, z profesjonalnymi instruktorami, którzy pomogą nam stawiać pierwsze kroki w wybranej przez nas dyscyplinie. Warunki w takich miejscach jak Półwysep Helski, Międzyzdroje czy Świnoujście są szczególnie polecane dla amatorów wodnych szaleństw. Zabytki znajdujące się u wybrzeży Bałtyku, niosą ze sobą ogromną wartość historyczną. Znajdziemy tu bowiem zamki i pałace w takich miejscowościach jak Darłowo, Mielno, Mrzeżyno, czy Łeba. Czasy II wojny światowej, szczególnie odcisnęły swoje piętno na miejscowościach Hel, Sztutowo, czy Świnoujście. Zapoznanie się z tymi wyjątkowymi miejscowościami, doda naszej wyprawie wartości i zapewni wspomnienia na długie lata. To oferta, z którą powinniśmy zapoznać się w pierwszej kolejności, przy planowaniu urlopu. Wakacje z pewnością będą dla nas szczególnym czasem, pełnym ciekawych atrakcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>