Dziwnów – mała miejscowość, wielkie możliwości

Wiele nadmorskich kurortów w Polsce kusi dostępem do licznych plaż oraz miejscowymi atrakcjami, które co roku przyciągają tysiące turystów. Ale czy na pewno chcemy spędzić urlop w zatłoczonym mieście i marnować czas na stanie w korkach czy kolejkach? Jeśli wolimy wypoczynek w ciszy to lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie mniejszej nadmorskiej miejscowości. Tam też miło spędzimy czas, ale unikniemy takich problemów jak brak miejsca na zatłoczonej plaży.

Takim miejscem jest nadmorski Dziwnów. W tym mieście zaplecze turystyczne jest mocno rozwinięte, a bogata baza noclegowa (Dziwnów – spis noclegów) sprawia, że bez większych trudności znajdziemy schronienie i nocleg w pensjonacie, domku czy hotelu. Warto odwiedzić też port, w którym w całorocznej marinie jest wiele jachtów i łodzi. W związku z tym dostęp do morza, czysta i zadbana plaża dają możliwość morskich kąpieli i wygrzewania się na słońcu.

Jeśli jednak lubimy uprawiać liczne sporty wodne można także wybrać się do Zatoki Wrzosowiskowej czy nad Zalew Kamieński i tam popływać rowerkiem wodnym, łódką czy kajakiem. Miłośnicy wędkarstwa także będą tu mieli zajęcie. Fajnym pomysłem na wycieczkę dla całej rodziny będzie odwiedzenie niedalekiego Kołobrzegu. Tam warto wybrać się na molo czy zobaczyć latarnię morską. Innym pomysłem na ciekawy wypad będzie wyprawa na Wyspę Wolin. To właśnie tam wiele zagrożonych gatunków ptaków może liczyć na schronienie w Wolińskim Parku Narodowym. Wiele różnych tras daje możliwość zachwycenia się bogactwem przyrody. Rejs statkiem wycieczkowym to nieodłączny element każdego wyjazdu nad morze tak samo jak spróbowanie smażonej ryby z lokalnej restauracji.

Z Dziwnowa można także pojechać do Ustronia Morskiego, a tam z kolei nie można przegapić takich atrakcji jak Skansen Chleba czy Western Park. Nie tylko najmłodsi będą się tam dobrze bawić. Te oraz wiele innych możliwości spędzenia czasu najlepiej świadczą o tym, że małe miasto nie musi być nudne. Warto więc wybierać mniejsze miasta, bo to właśnie tam można odpocząć od codziennego zgiełku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>