Co ciekawego zwiedzać podczas urlopu w Wiżajnach?

Przesuwając się znad Bałtyku [zobacz Morze Bałtyckie] na wschód, można trafić na bardzo ciekawe zakątki. Jeżeli ktoś poszukuje na urlop miejsca, w którym doskonale można wypocząć latem i zimą, z pewnością powinien zwrócić uwagę na leżącą na Suwalszczyźnie wieś Wiżajny. W dawnych czasach była miasteczkiem tętniącym życiem, czego pozostałości można podziwiać po dziś dzień. Piękne okolice, ciekawe atrakcje i wiele imprez kulturalnych, to główne powody tego, że do miejscowości ściąga co roku coraz więcej osób. Dlatego też z każdym rokiem powiększa się liczba miejsc noclegowych, z których mogą skorzystać przyjezdni [zobacz miejsca noclegowe]. Baza noclegowa, to w dużej części kwatery prywatne w gospodarstwach agroturystycznych, które z każdym rokiem coraz prężniej się rozwijają. Turyści również chwalą sobie tę właśnie formę pobytu, uznając ją za doskonały sposób na miły i ciekawy odpoczynek.

Sama miejscowość to przede wszystkim możliwość korzystania z bardzo wielu dostępnych tutaj atrakcji. Z położenia miejscowości i posiadania przez nią tytułu „bieguna zimna” korzystają przede wszystkim narciarze, którzy mogą tutaj liczyć na to, że jeszcze na początku marca przywitają ich wspaniałe warunki do uprawiania sportu. Wyciągi narciarskie, których w okolicy jest kilka, pozwalają na korzystanie z odpowiednio dostosowanych do potrzeb przyjeżdżających tutaj narciarzy stoków. Najbliżej Wiżajn znajduje się wyciąg Szelment.

Jednak latem także można liczyć na wiele atrakcji i mile spędzony czas. Na uwagę zasługuje przede wszystkim piękno okolicy. Przyroda w wielu miejscach wygląda jak nietkniętą ręką człowieka. Do spacerów zachęca bardzo wiele szlaków turystycznych, które przebiegają przez samą miejscowość, jak też w bardzo bliskiej jej okolicy. Można się nimi dostać do okolic, oferujących zabytkowe miejsca czy ciekawe atrakcje. Ponieważ Wiżajny [zobacz] leżą nad dwoma jeziorami, bez problemu także można korzystać z wypoczynku nad wodą w okresie letnim. Dla turystów przygotowano do tego odpowiednie miejsce, jak również bardzo wiele interesujących atrakcji nad brzegami jezior.
Nie można także zapominać o zwiedzaniu samej miejscowości, która wciąż posiada bardzo charakterystyczny układ urbanistyczny, z dwoma rynkami, przy których znajdują się dworek oraz kościół. Budynki pochodzą z XIX wieku i oba zachowane są w bardzo dobrym stanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>