Ciekawe miejsca w pobliżu Karwi

Karwia to nieduża miejscowość turystyczna, która leży tuż przy słynnym Władysławowie. Sama wieś to miejsce, gdzie można doskonale wypocząć na plaży. Warto od razu nadmienić, że w Karwi znajdują się dwa kąpieliska, które wyróżniają się wysoką jakością wody. W pobliżu Karwi jest oprócz tego kilka interesujących miejsc, które z pewnością warto odwiedzić podczas swego pobytu nad Morzem Bałtyckim. W trakcie urlopu w miejscowości warto z pewnością odwiedzić położoną niedaleko Jastrzębią Górę. Tutaj znajduje się obelisk „Gwiazda Północy”, który symbolicznie wytycza najdalej wysunięty w kierunku północnym punkt naszego kraju. Pomnik, wykonany po dokładnych pomiarach geodezyjnych w 2000 roku, znajduje się u podnóża wybrzeża klifowego. To jedna z popularniejszych atrakcji tych okolic.

Interesującym miejscem niedaleko Karwi jest także słynne Rozewie, gdzie znajduje się jedna z najstarszych i największych latarni morskich w naszym kraju. Historia słynnej latarni morskiej sięga czasów tzw. potopu szwedzkiego. W tej chwili w budynku można odwiedzić izbę pamięci pisarza Stefana Żeromskiego oraz muzeum latarnictwa polskiego. Latarnia położona jest w malowniczym lesie bukowym, który rośnie na klifie. Innym miejscem godnym uwagi jest pobliski Wąwóz Chłapowski, który ciągnie się od miejscowości Chłapowo aż do plaży. Wąwóz to malownicza dolina, która idealnie nadaje się na spacery. Dolina należy zresztą do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, można tutaj z bliska przyjrzeć się wielu roślinom, z którymi mieszkańcy miast raczej rzadko mają o czynienia. Chodzi m. in. o dzikie róże, żarnowiec, rokitnik itd.

Podczas pobytu w Karwi warto zarezerwować sobie nieco czasu na odwiedzenie Półwyspu Helskiego, ten charakterystyczny wąski pas lądu to gwarancja wspaniałych widoków. Najwęższe odcinki słynnej Mierzei Helskiej znajdują się bardzo blisko Władysławowa. Półwysep Helski to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich wielbicieli żeglowania, jazdy skuterem wodnym albo surfingu. Na półwyspie można skorzystać z oferty dobrych szkół windsurfingowych.

Dla osób, które zdecydowały się spędzić swój urlop właśnie w Karwi w pobliżu Władysławowa, mamy bardzo dobrą wiadomość – otóż Karwia oferuje liczne możliwości noclegowe. Możemy zdecydować się zarówno na jakiś ośrodek wypoczynkowy, jak i kwatery prywatne. Pomocna będzie jakaś baza noclegowa online, z pomocą której można dokonać rezerwacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>