Atrakcyjność turystyczna Puszczy Białowieskiej

Dlaczego warto wybrać się do Puszczy Białowieskiej? Co sprawia, że z roku na rok w te piękne, niezaadoptowane przez człowieka okolice przyjeżdża coraz więcej turystów nie tylko z Polski, ale także z całego świata?

Na pewno jednym z największych atutów jest występująca tutaj flora i fauna. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, ale warto zwrócić uwagę na nią także wtedy, gdy na ogół aspekty przyrodnicze danego miejsca leżą poza naszym obszarem zainteresowań. Puszcza Białowieska to dom dla wielu gatunków zwierząt, które możemy spotkać już niestety coraz rzadziej. Najbardziej rozpoznawalnymi zwierzętami, które tutaj znajdziemy są przede wszystkim żubry (symbol Białowieskiego Parku Narodowego), wilk oraz ryś. Warto wiedzieć, że w tych okolicach możemy także spotkać takie zwierzęta, jak jelenie czy lisy.

Co prawda spotkanie z dziką, nieujarzmioną naturą jest bardzo mało prawdopodobne, jeśli poruszamy się po wytyczonych szlakach turystycznych, jednak mamy do tego okazję w pobliskim Rezerwacie Żubrów. Znajdziemy tam nie tylko żubry ale także i łosie, sowy, czy inne okazy, z których Białowieski Park Narodowy może być naprawdę dumny. Nic dziwnego, że oprócz siedziby Białowieskiego Parku Narodowego (informacje Białowieski PN) to właśnie Rezerwat Żubrów jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem. Przebywając w tej okolicy, warto na pewno zwrócić uwagę również na to, że znajdziemy tutaj wiele szlaków turystycznych o bardzo zróżnicowanym poziomie. Dostępne są w tych okolicach zarówno piesze, jak i rowerowe trasy. Z łatwością możemy znaleźć również miejsca, w których można uprawiać na przykład nordic walking.

Puszcza Białowieska to zatem miejsce na urlop dla aktywnego turysty. Do wypoczynku w Białowieży i okolicach zachęca również fakt, że znajduje się bardzo szybko rozwijająca się oferta noclegowa (noclegi Puszcza Białowieska). Możemy znaleźć tutaj bardzo zróżnicowane propozycje co do kwater, co sprawia, że naprawdę warto wybrać się w te strony, nawet jeśli nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże wydatki podczas wakacji. Nie tylko ze względu na cenę, ale także i na komfort, te obiekty są polecane. Puszcza Białowieska to bowiem miejsce na spokojny i cichy relaks poza miastem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>